Вихідна допомога при звільненні або скороченні держслужбовця
Плануєте звільнити державного службовця – сплачуйте вихідну допомогу. Звісно, є певні умови, за яких працівник держсектору при звільненні отримує компенсацію. Тут же окреслимо, в яких розмірах має бути ця допомога.
Зауважимо на початку, що питання з державними службовцями регулюються профільним законодавствjом. Так, одночасно ми маємо Кодекс законів про працю України (КЗпП), але питання виплати вихідної допомоги регулюється безпосередньо Законом України про державну службу, тому при звільненні державного службовця орієнтуємося на профільний документ.
Для компенсації при звільненні існує кілька підстав, за яких треба буде сплатити вихідну допомогу. Розгляньмо, що це за підстави і якого розміру сплати потребують.
Середню місячну зарплату потрібно виплатити, якщо
- держслужбовець не згоден проходити держслужбу через істотні зміни в робочих умовах;
- виходить на пенсію або досягнув 65 років.
Щодо виплати за другим пунктом, є кілька нюансів. По-перше, коли державний службовець виходить на пенсію (але йому ще немає 65 років), його звільняють згідно законодавчих підстав, перерахованих у ЗУ про держслужбу, і виплачують вихідну допомогу. По-друге, якщо держслужбовець не виходить на пенсію і продовжує працювати, то він може звільнитися будь-якої миті (але до досягнення ним 65 років), розраховуючи на виплату допомоги. Третій момент: він не виходить на пенсію і працює до 65 років, а в день досягнення цього віку звільняється, то за такої умови він також отримує виплати. Виплатять допомогу і в тому випадку, якщо держслужбовець продовжує працювати після досягнення ним 65 років.
Дві середньомісячні зарплати виплачують, якщо:
- відбувається скорочення штату;
- скорочується посада, яку обіймає держслужбовець;
- реорганізовується державний орган.
- ліквідується держорган (примітно, що за цієї умови почали виплачувати допомогу лише з 13 лютого 2020 року; раніше через ліквідацію держоргану вихідну допомогу не сплачували).
Сподіваємося, ця стаття була корисною для вас. Зазначимо, що в програмі «Чиж-Зарплата», яку можна замовити на нашому сайті, враховано всі останні зміни. Дізнатися, які ще функції надає наша програма, ви можете тут.
2 коментарі
[…] Продовження матеріалу читайте на сайті програми розрахунку заробітної плати… […]
[…] помилки роботодавців, яких вони припускаються при звільненні працівників і через які можуть бути оштрафовані […]