Неправильно звільнили – наразилися на штраф Держпраці
У цій статті розглянемо найпоширеніші помилки роботодавців, яких вони припускаються при звільненні працівників і через які можуть бути оштрафовані Держслужбою України з питань праці.
Нагадаємо, що інспектор праці може завітати до вас на підприємство з перевіркою через скаргу від «ображеного» при звільненні працівника. І якщо виявить порушення при звільненні з вашої сторони, накладе штраф.
Помилка 1. Звільнили під час лікарняного, відпустки, декрету
Як ми знаємо, практично відсутні причини для того, щоб звільнити працівника, коли він тимчасово непрацездатний. Але якщо підриємство буде ліквідоване, тоді для звільнення є правомірна причина.
Ця помилка достатньо поширена серед українських роботодавців.
Помилка 2. Не отримали профспілкове рішення
Пам‘ятаймо, що якщо запланували розірвати трудовий договір із вашим працівником, варто дочекатися попередньої згоди за цим рішенням від профспілки. Проте звільнення можливе тоді, якщо профспілкова організація не змогла представити правове обґрунтування у своїй відмові.
Помилка 3. Не провели повний розрахунок у день звільнення
Цікаво, що немає жодного роботодавця, який би не знав про обов’язковий повний розрахунок із працівником у день його звільнення. Проте завжди знайдуться ті, хто намагатиметься знехтувати вимогами законодавства України. Візьміть до уваги, що якщо з працівником не розрахуватися у той самий день або на наступний день після того, як працівник пред‘явив вимогу про розрахунок, тоді працівникові мають додатково виплатити його середній заробіток за весь період затримки, включно з днем фактичного розрахунку. Примітно, що відсутність фінансування у роботодавця – не привід для звільнення від обов’язку розрахуватися із працівником.
Помилка 4. Порушили порядок звільнення працівника.
Якщо ви порушили порядок звільнення працівника, то, з високою ймовірністю, наразили себе на перевірку Держпраці.
Зауважимо, що Управління Держслужби з питань праці може накласти штраф фактично за кожну порушену норму Кодексу законів про працю України, в яких йдеться про гарантування прав та інтересів працівника. Питання звільнення є одним з критичних у трудових відносинах. Враховуючи, які наслідки можуть бути, якщо зробити щось неправильно при процедурі звільнення, роботодавець повинен бути дуже ретельним при дотримуванні всіх норм КЗпП. Для уникнення помилок при звільненні працівника, радимо скористатися з нашої програми «Чиж-Зарплата».
1 Response
[…] Продовження матеріалу читайте на сайті програми розрахунку заробітної плати… […]